HbC Rondo Teplice

Oficiální stránky hokejbalového klubu

RONDO v semifinále.

V sobotu byl na programu druhý zápas série Rondo Teplice – Snack Dobřany, do kterého vstupující lépe hosté a zásluhou Poláčka se dostává již ve druhé minutě utkání do vedení. Následně je v první třetině obrázek hry vyrovnaný. V druhém dějství se aktivita přelévá na hole hráčů z Dobřan, podpoří je k tomu i častá a mnohdy zbytečná vyloučení Ronda, trest do konce utkání inkasuje za vražení na hrazení Podhrázský, následuje série dalších dvojminutových trestů, naopak bodnutí domácího Kodýtka do slabin Nováka zůstalo rozhodčími bez potrestání a tak končí druhá třetina 2:0 pro Dobřany, nutno podotknout, že jen díky skvělému Vaníčkovi v brance Teplic.

V třetí třetině se dostávají zpět do hry hosté, až na Jurčíka se jim daří udržet emoce, odměnou jim je vyrovnávající branka, o kterou se postaral kapitán týmu Bím. Utkání tak směřovalo do prodloužení, ve kterém Rondu chyběla tři obránci, do konce zápasu vyloučení Podhrázský, Jurčík a zraněný Novák, experimenty v obraně vedl k nepokrytí nejlepšího hráče Dobřan Filipa Suchého, vítěze kanadského bodování extraligy v hokeji, který ve 43 utkání nasbíral 29 branek a 34 asistencí a právě tento hráč rozhoduje druhé utkání.

TJ Snack Dobřany – HbC RONDO Teplice 3:2 pp. (0:1, 2:0, 0:1, 1:0)

Branky: 17.Šlehofer V.st., 23.Kaňák, 47.Suchý - 2. Poláček, 43. Bím
Střely na branku: 40-25
Vyloučení: 4-9 navíc Z. Jurčík, Podhrázský (oba RON) do konce utkání

Rozhodující utkání se odehrává v Dobřanech v neděli, hosté opět lépe začínají, znovu se dostávají do vedení zásluhou Poláčka, vyrovnání na sebe nenechá dlouho čekat, střelou z mezikruží se prosazuje další z hokejistů v dresu Dobřan Kaňák. Poprvé do šaten tak odchází týmy za nerozhodného stavu.

Misky vah na stranu hostů převažuje v brejkové situaci Černý, dále se v druhé třetině hra přelévá z jedné strany na druhou, vážnější šance se však diváci nedočkají.

V závěrečném dějství se Rondo snaží kouskovat hru a pozorně bránit, daří se až na jednu nepřesnost v rozehrávce, po které běží domácí útočník sám na brankáře Vaníčka, který však jeho kličku pokryje a poradí si i s následnou dorážkou, v závěru hosté přežijí nebezpečnou přesilovou hru domácích a slaví postup do semifinále, ve kterém se střetnou s třetím týmem tabulky SK Jihlava. První dvě utkání se odehrají na hřišti v Jihlavě, odvety budou na programu o týden později v Krupce.

TJ Snack Dobřany – HbC RONDO Teplice 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Branky: 10. Kaňák - 9.Poláček, 21.Černý
Střely na branku: 35 - 25 Vyloučení: 9 - 7

Stav série: 1 - 2 (1:6, 3:2pr., 1:2)

Sestava Rondo Teplice: Vaníček – Jirava, Chmelina, Podhrázský, Novák, Z. Jurčík, Bílý, Zahálka – Sláma, Bím, Jarkovský – Černý, O. Jurčík, Kafan – Koutný, Poláček, Zápotocký.