HbC Rondo Teplice

Oficiální stránky hokejbalového klubu

První utkání play-off Rondo zvládlo.

V premiérové sezoně v 1. Národní hokejbalové lize postoupil tým z Teplic do play-off z páté pozice, soupeřem se jim tak stal dvanáctý tým Chlumec nad Cidlinou.

V první utkání hraném na hřišti v Chlumci se lépe prezentují hosté a po zásluze se dostávají do vedení zásluhou dorážejícího Diepolda, zanedlouho po první brance se do úniku dostává Černý a svou šanci proměňuje v druhou branku, spokojenější poprvé do kabin tak odcházejí hosté.

Na začátku druhé třetiny se prosazují i domácí, zmatku před Vaníčkovo brankou využívá Skřivánek, následně má Chlumec ideální možnost k vyrovnání, nejprve bylo za zdvihnutí míčku v brankovišti nařízeno trestné střílení, to však Vaníček kryje. Po další minutě inkasuje trest do konce utkání střelec druhé branky Černý, v pětiminutové přesilovce domácí nedokáží vymyslet nic, naopak jejich slabou rozehrávku vystihne dvojce Bím – Zahálka a po kombinaci druhý z jmenovaných dává třetí branku. Chlumečtí po brance znervózní a jejich útočné akce končí v zárodku a tak znovu udeří Rondo, střelou mezi betony se prosazuje Prokš.

V posledním periodě si hosté v poklidu hlídají vedení a nepouští domácí tým do vážnější šance, po zásluze tak si tak připisují první vítězství v sérii hrající se na dva vítězné zápasy, nutno podotknout, že výkon nebyl úplně optimální a na silnější týmy by stačit nemusel.

Odveta se hraje v Krupce v sobotu 16.4.2016 od 11:00. Případný rozhodující třetí duel by byl na programu o den později ve stejnou hodinu.

HbC Chlumec nad Cidlinou – HbC RONDO Teplice 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)

Branky: 18. Skřivánek – 14. Diepold, 15. Černý, 27. Zahálka, 30. Prokš

Vyloučení: 6-5 navíc Černý (RON) 5 + do konce zápasu, Bez využití, v oslabení 0:1

Střely: 22-29

Sestava RONDO Teplice: Vaníček – Jirava, Novák, Z. Jurčík, Zahálka, Prokš, Bílý, Schuster - Sláma, Bím, Diepold – Černý, Jarkovský, Kafan – Koutný, Kapoun, Kubeš