HbC Rondo Teplice

Oficiální stránky hokejbalového klubu

OHbL: Rondo „B“ poráží Dragons po nájezdech

Velmi pěknou podívanou přinesl nedělní duel mezi ústeckými Dragons a teplickým Rondem „B“. Vyrovnaný souboj přinesl celkem třináct branek a vítězství hostů po samostatných nájezdech. Sedmi body se blýskl hostující David Bím, který byl u zrodu všech branek.

SC Dragons Ústí nad Labem HBC Rondo Teplice „B“ 6:7ss (1:1, 2:3, 3:2 – 0:1)

Diváci nečekali na první branku příliš dlouho. Ve 4. minutě našel Krejčí Vlacha a ten otevřel brankový účet utkání. Domácí své vedení udrželi do 10. minuty, ve které se hostujícímu Fialovi podařilo srovnat. Poté se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale branka v první třetině už nepadla.
Ve druhé třetině přišla všechna vyloučení zápasu. První dvě minuty obdržel hostující David Bílý a Milan Vlach toto vyloučení potrestal. Následně i tepličtí dostali možnost přesilové hry. I ta byla náležitě ztrestána, když Tomáš Koutný nabil Davidu Bímovi, jehož dělovka od modré čáry vymetla všechny pavučiny v levém horním rohu Haškovy branky. Ve vylučování se pokračovalo dále, když na trestnou lavici odešel hostující Tomáš Koutný. Milan Vlach se po krásné kombinaci s Faiglem a Oliveriusem prosadil potřetí, zaznamenal tak hattrick a dostal svůj tým do vedení 3:2. A byl to opět Petr Fiala, komu se podařilo vyrovnat skóre, stalo se tak ve 29. minutě. Po této brance nastaly krušné chvíle pro Dragons. Brankář Hašek obdržel dvouminutový trest za vyhození míčku ze hřiště a následně dostal Michal Oliverius za sekání trest na 5 minut + do konce, čímž nabídl dlouhou přesilovku teplickému Rondu. Do konce druhé třetiny stihl využít dvojnásobnou převahu David Bílý.
Po pauze Rondo pokračovalo ve své početní výhodě, ve které dokázalo Oliveriusovo zaváhání potrestat ještě dvakrát. Nejprve dokonal hattrick Petr Fiala, následně se trefil Daniel Adámek a na tabuli svítil stav 3:6. Ani třígólové manko však Dragons nepoložilo. O necelé dvě minuty později snížil Martin Patzelt na 4:6. Domácí se dále hnali za vyrovnáním. Ve 38. minutě běžel Patzelt středem hřiště a byl podražen, v pádu dokázal posunout míček na volného Faigla, který dokázal prostřelit Lukáše Chabra a Rondo vedlo už pouze o jednu branku. Blížil se závěr utkání, a tak domácí odvolali brankáře s cílem zkusit své štěstí se šesti hráči v poli. Tento tah se nakonec vydařil, půl minuty před koncem utekl po levém křídle Martin Patzelt a přesnou střelou dokázal vyrovnat.
Na řadu přišla samostatná střílení. V těch se prosadil pouze kapitán hostí David Bím, který tak urval bod navíc pro své mužstvo.

Hráči utkání:
SC Dragons Ústí nad Labem: Milan Vlach - 5 bodů (3+2)

HBC Rondo Teplice „B“: David Bím – 7 bodů (2+5)

Ohlasy hráčů:
Martin Patzelt (SC Dragons Ústí nad Labem):
„Musel to být atraktivní zápas pro každého diváka. Měli jsme dost šancí, které jsme ale nevyužili. Soupeř měl při zakončování více štěstí, ale zato lépe bránil.“

David Bím (HBC Rondo Teplice „B“):
„Jeli jsme do Ústí na plast, kde Dragons a Coma hrají hodně technický hokejbal. Dragons se proti nám podle mého sešli v plné sestavě. Zápas měl šťávu od první minuty, kdy padlo na můj vkus moc branek, ale pro diváky to mohlo být velice zajímavé. Byla to zasloužená remíza a nájezdy jsou dovedností soutěž, ve kterých jsme měli více štěstí.“