HbC Rondo Teplice

Oficiální stránky hokejbalového klubu

Duel o čelo tabulky pro teplické Rondo, Louny podruhé vítězně

2.NHbL Sever vstupovala o tomto víkendu do své druhé poloviny základní části. Asi nejzajímavější utkání bylo k vidění v Mostě, kde domácí tým Nordics Most hostil HBC Lev Litvínov. Domácí zvítězili v poměru 6:2. Další velice zajímavé klání bylo mezi celky Elba DDM B a teplickým Rondem. Hosté byli nakonec o jednu branku lepší a odvezli si výhru 1:2. SHK Louny se začínají zlepšovat a potvrdili to na hřišti ústecké Dukly, kde vyhráli 2:5. A poslední utkání tohoto kola bylo mezi celky Pento Most B vs Killers Litoměřice. Domácí si nakonec připsali tři body do tabulky za výhru 4:2.

Ve vzájemných zápasech těchto dvou celků příliš mnoho branek nepadá. Důkazem toho byl první vzájemný zápas, který skončil 1:2 pro Rondo. Za domácí tým nenastoupilo nejproduktivnější trio soutěže Netušil – Gottfried – Cerman, ale zato poprvé nastoupil olympijský vítěz z Nagana 1998 Jan Čaloun, kterého netřeba příliš dlouho představovat. V první třetina branka nepadla, i když k vidění byl velmi dobrý a svižný hokejbal. Oba týmy se pohybují v horních patrech tabulky.

Do druhé třetiny měl vynikající nástup domácí celek, když vyloučení Koutného potrestal dělovkou od modré čáry Lukáš Bubla a poslal domácí do vedení 1:0. Jenže domácí se z vedení neradovali příliš dlouho, protože v 18. minutě byl stav vyrovnaný, když se trefil David Kočiš.

Ve třetí části si oba celky vypracovali mnoho dobrých brankových příležitostí, ale jak Mergl v brance domácích, tak i Vaníček v brance hostí byli vynikající. Utkání by určitě slušela remíza, ale hosté šli více za vítězstvím a ve 40. minutě se po akci Davida Kočiše prosadil Matěj Prokš a strh vedení na stranu Ronda. Elba měla v závěru velký tlak, ale vyrovnat se jim už nepodařilo. A tak si Rondo připisuje další tři body do tabulky za stejnou výhru jako v první kole, tedy 1:2.

Hvězdy utkání: Michal Vaníček 30 zásahů, Matěj Prokš 1+1, David Kočiš 1+1 (všichni Rondo)