HbC Rondo Teplice

Oficiální stránky hokejbalového klubu
HbC Rondo Teplice
www.hbcrondo.cz

Magazínhokejba.cz: Teplice nabírají mládež!

Magazínhokejba.cz: Teplice nabírají mládež!

Kromě extraligy se o víkendu rozeběhla také 1. NHbL, tedy druhá nejlepší republiková soutěž. A vzhledem k tomu, že mistrovský Rakovník se posunul do extraligy, úvodní slovo zaslouží loni stříbrný celek HbC Rondo Teplice.

Na slovíčko jsme si proto „pozvali“ teplického předsedu, vedoucího mužstva a ještě loni jednoho z hráčů A-týmu Josefa Brdu. Ten odpovídal na otázky nejen o prvním týmu mužů, který je papírově největším favoritem první ligy, ale také o překvapivých náborech mládeže, které Tepličtí nedávno spustili… A tým postavený vždy na odpadlících z hokeje se tak pustil do sympatického boje o zvýšení hokejbalové základny!
 

Jak se změnil kádr loňských finalistů před novou sezonou? Kdo odešel?
K výraznějším odchodům nedošlo. Někteří hráči jen nebudou moci absolvovat celou sezonu, i proto máme několik nových hráčů…

Povídejte?
Nejvíce si slibujeme od Jana Plachého, který je kmenový hráč Mostu, ovšem na úplném začátku našeho klubu v roce 2004 v Rondu hrál. Pak máme několik hráčů z okolí, jde o mladší a pohyblivé hráče, takže uvidíme, jak se zapracují. Logické je opět doplnění z řad hokejistů, už první zápas se výborně předvedl mladý Bačák.

Pokud se nepletu, zkušený lodivod Patrik Cerman už v loňské sezoně na lavičce skončil. Kdo je tedy trenérem týmu?
Ano, skončil. Trenérskou licenci C u nás má David Bím. „Trenérů“ ale máme v týmu víc (směje se).

Mistrovský Rakovník se posunul výš a Karviná, která z extraligy spadla, dostala v prvním kole 1:9 v Opavě… Vypadá to, že Teplice jsou hlavními aspiranty na titul. Přijímáte tuto papírovou roli?
Po jednom kole to zatím nechci hodnotit. Celkově předpokládám problém týmu v utkáních venku, hlavně při delších výjezdech… Navíc tím, že se nehraje klasicky doma/venku nelze říct, že los je pro všechny týmy stejný. Papírovou roli nicméně přijímáme.

V prvním kole jste přehráli silnou Jihlavu 3:2. Lepší vstup do soutěže asi ani být nemohl, ne?
Bylo to vyrovnané utkání, za výhru jsme samozřejmě rádi, ale stále je toho dost co zlepšovat.

Zlepšili jste výrazně vaši mládež. Ještě letos v únoru jste pro tištěný Magazín hokejbal tvrdil: „Není kdo by se o mládež staral, dále si myslím, že by ani nebyl v dnešní době takový zájem dětí.“ No a teď organizujete nábory a máte v plánu vytvořit dva mládežnické celky! Co tak zásadní změna? Souvisí s podmínkou vlastnictví statutu HCM pro extraligové celky?
Ano, i HCM hraje svou roli. Nakonec se ukázalo, že lidé, co by se o mládež starali, jsou. Horší bude sehnat děti a pak rodiče, kteří je budou podporovat, i proto si za výrokem o nezájmu stojím, ale zkusit se to musí. Na amatérský klub nás nábor vyšel na dost peněz, plus spoustu úsilí mé, spoluhráčů, ale i dalších lidí mimo klub, kteří se na akci na náměstí podíleli. Tímto bych jim rád veřejně znovu poděkoval, zásadně se podílelo i samotné město Teplice, kdy si na nábor přišel zahrát i 1. náměstek primátora pan Hanza, děkovat musíme i svazu, za bezplatné půjčení hřiště a hokejek pro děti!

Pochlubte se a inspirujte ostatní, kolik dětí se vám už podařilo přilákat?
Podařilo se zlákat hlavně děti z blízkého okolí klubu, neskládáme však zbraně. Zkusíme jít znovu do škol, prezentovat se v médiích, na sociálních sítích,… A čas ukáže.
Zdroj: http://www.magazinhokejbal.cz/

Nejbližší narozeniny

05.10.2023 Petr Novák (32)
26.10.2023 Jiří Schuster (37)
04.11.2023 Josef Brda (39)
04.11.2023 David Bím (39)
06.11.2023 Lukáš Siedtmann (38)

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 21733
Posledních 30 dnů: 45 | Posledních 7 dnů: 4 | Poslední den: 1

© 2023 HbC Rondo Teplice | Všechna práva vyhrazena | info@hbcrondo.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne