HbC Rondo Teplice

Oficiální stránky hokejbalového klubu
HbC Rondo Teplice
www.hbcrondo.cz

Teplické Rondo po pěti letech poraženo v play-off.

Teplické Rondo po pěti letech poraženo v play-off.

Finálové utkání 1. Národní hokejbalové ligy se přesunula na hřiště do Krupky, kde místní Rondo Teplice hraje své domácí utkání a v této sezóně zde ještě nepoznalo hořkost porážky.

Za vítězstvím směřovalo i v sobotním utkání, když v první třetině dominuje nad soupeřem a zaslouženě se také ujímá vedení v přesilové hře po ráně Jurčíka. V druhé třetině se hra vyrovnává a hosté se začínají osmělovat, opět v přesilové hře po chybě na modré čáře, se do úniku dostává hostující útočník, dle rozhodčích jen za cenu faulu nezakončí a tak je nařízeno trestné střílení, které likviduje Vaníček. Domácí se ovšem nepoučí a v další přesilové hře už inkasují, zmatku v obraně využívá Tvarůžek.

V třetím dějství je hra vyrovnaná, žádný z týmu nechce udělat chybu, nakonec se však povede domácím jednu z mála využít zásluhou střely Černého v přesilové hře. Závěrečný tlak Rakovníka již branku nepřinesl a tak tým z Teplic snižuje v sérii stav utkání na 1:2.

HbC RONDO Teplice – HbC Rakovník 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Branky: 7. Z.Jurčík, 40. Černý – 28. Tvarůžek
Vyloučení: 4 - 7 Využití 2 - 0, Oslabení 0 - 1
Střely: 25 - 27
Diváků: 188
 

V nedělním utkání je stav dlouhou dobu vyrovnaný, znamenitě chytají oba brankáři. První branka utkání padne až na konci druhé třetiny, v přesilové hře Ronda, přehlédnou rozhodčí faul hostů, po kterém se dostává do úniku Sýkora a prostřeluje Vaníčka. Rondo se snaží v třetí třetině tlačit za vyrovnáním, ovšem znovu chybuje v přesilové hře a Rakovník odskakuje na dvě branky. Tým z Teplic koriguje rychle, spolupráci druhého útoku zakončuje Kafan a znovu je o co hrát. Vyrovnáno je po dalších třech minutách, kdy se opět prosazuje domácí Kafan. Euforie žene Rondo za vítězstvím, ale naději bere nešťastný odraz v souboji na útočné modré, po kterém se dostávají hosté do přečíslení, které zkušeně využívá Šíma.

V závěrečném tlaku se již domácím vyrovnat nepodaří, prohrávají tak své první utkání v letošní sezóně na domácím hřišti a touto porážkou zároveň po dlouhých pěti letech prohrávají i sérii v play off. Jako nováček 1. ligy tak končí na druhém místě. Tato pozice měla zaručovat dle propozic baráž s předposledním mužstvem extraligy. Tu však vedení Českomoravského hokejbalového svazu na svém zasedání zrušilo. Z největší pravděpodobností tak bude Rondo pokračovat příští rok jen v 1. lize.

HbC RONDO Teplice – HbC Rakovník 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)

Branky: 32., 34. Kafan – 31., 36. Šíma, 30. Sýkora
Vyloučení: 6 - 7 , Oslabení 0 - 2
Střely na branku: 29 - 35
Diváků: 192

Sestava RONDO Teplice: Vaníček (Pagunadis) – Podhrázský, Bílý, Zahálka, Z. Jurčík, Prokš, Chmelina – Sláma, Bím, Diepold – Černý, O. Jurčík, Kafan – Koutný, Poláček, Jarkovský.

Nejbližší narozeniny

27.07.2019 Jakub Honauer (26)
18.08.2019 Petr Michajličenko (22)
10.09.2019 Tibor Kapoun (35)
24.09.2019 Michal Chmelina (42)
01.10.2019 Jakub Jirava (32)

Ze světa sportu

Jsem rád, že MS Masters 2020 bude právě v Českých…

V příštím roce čeká hokejbalovou veřejnost jedna opravdu povedená mega-akce! V Českých Budějovicích se uskuteční…

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 18387
Posledních 30 dnů: 62 | Posledních 7 dnů: 26 | Poslední den: 4

© 2019 HbC Rondo Teplice | Všechna práva vyhrazena | info@hbcrondo.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne