HbC Rondo Teplice

Oficiální stránky hokejbalového klubu

Teplické Rondo po pěti letech poraženo v play-off.

Finálové utkání 1. Národní hokejbalové ligy se přesunula na hřiště do Krupky, kde místní Rondo Teplice hraje své domácí utkání a v této sezóně zde ještě nepoznalo hořkost porážky.

Za vítězstvím směřovalo i v sobotním utkání, když v první třetině dominuje nad soupeřem a zaslouženě se také ujímá vedení v přesilové hře po ráně Jurčíka. V druhé třetině se hra vyrovnává a hosté se začínají osmělovat, opět v přesilové hře po chybě na modré čáře, se do úniku dostává hostující útočník, dle rozhodčích jen za cenu faulu nezakončí a tak je nařízeno trestné střílení, které likviduje Vaníček. Domácí se ovšem nepoučí a v další přesilové hře už inkasují, zmatku v obraně využívá Tvarůžek.

V třetím dějství je hra vyrovnaná, žádný z týmu nechce udělat chybu, nakonec se však povede domácím jednu z mála využít zásluhou střely Černého v přesilové hře. Závěrečný tlak Rakovníka již branku nepřinesl a tak tým z Teplic snižuje v sérii stav utkání na 1:2.

HbC RONDO Teplice – HbC Rakovník 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Branky: 7. Z.Jurčík, 40. Černý – 28. Tvarůžek
Vyloučení: 4 - 7 Využití 2 - 0, Oslabení 0 - 1
Střely: 25 - 27
Diváků: 188

V nedělním utkání je stav dlouhou dobu vyrovnaný, znamenitě chytají oba brankáři. První branka utkání padne až na konci druhé třetiny, v přesilové hře Ronda, přehlédnou rozhodčí faul hostů, po kterém se dostává do úniku Sýkora a prostřeluje Vaníčka. Rondo se snaží v třetí třetině tlačit za vyrovnáním, ovšem znovu chybuje v přesilové hře a Rakovník odskakuje na dvě branky. Tým z Teplic koriguje rychle, spolupráci druhého útoku zakončuje Kafan a znovu je o co hrát. Vyrovnáno je po dalších třech minutách, kdy se opět prosazuje domácí Kafan. Euforie žene Rondo za vítězstvím, ale naději bere nešťastný odraz v souboji na útočné modré, po kterém se dostávají hosté do přečíslení, které zkušeně využívá Šíma.

V závěrečném tlaku se již domácím vyrovnat nepodaří, prohrávají tak své první utkání v letošní sezóně na domácím hřišti a touto porážkou zároveň po dlouhých pěti letech prohrávají i sérii v play off. Jako nováček 1. ligy tak končí na druhém místě. Tato pozice měla zaručovat dle propozic baráž s předposledním mužstvem extraligy. Tu však vedení Českomoravského hokejbalového svazu na svém zasedání zrušilo. Z největší pravděpodobností tak bude Rondo pokračovat příští rok jen v 1. lize.

HbC RONDO Teplice – HbC Rakovník 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)

Branky: 32., 34. Kafan – 31., 36. Šíma, 30. Sýkora
Vyloučení: 6 - 7 , Oslabení 0 - 2
Střely na branku: 29 - 35
Diváků: 192

Sestava RONDO Teplice: Vaníček (Pagunadis) – Podhrázský, Bílý, Zahálka, Z. Jurčík, Prokš, Chmelina – Sláma, Bím, Diepold – Černý, O. Jurčík, Kafan – Koutný, Poláček, Jarkovský.