HbC Rondo Teplice

Oficiální stránky hokejbalového klubu

Tepličtí hokejbalisté na Rakovník nestačili.

Finále 1. hokejbalové ligy se hrálo v sobotu a v neděli v Rakovníku, kde místní vítěz základní části čelil pátému týmu z Teplic.

V sobotním utkání začal lépe domácí celek, který byl mírně aktivnější, odměnou mu byla branka z hole Vostárka, který usměrnil odražený balónek za záda bezmocného Vaníčka. Rondo dokáže vyrovnat v druhém dějství, v přesilové hře se svou typickou ranou od modré prosazuje Podhrázský. Rakovník si bere zanedlouho vedení zpět, ale tým z Teplic dokázal opět vyrovnat zásluhou Jurčíka.

V třetí třetině je hra vyrovnanější, obrovskou šanci hostujícího Poláčka likviduje skvělým zákrokem Gerlich a tak utkání míří do prodloužení, ve kterém mají domácí tlak, největší šanci má ovšem Zahálka z Teplic, který nedokázal prostřelit ležícího brankáře domácích, rozhodnout tedy musejí samostatné nájezdy.

Hned v první sérii proměňuje nejlepší hráč domácího týmu Sýkora, v dalších devíti nájezdech už dominují oba brankáři. První vítězství tak po boji bere celek z Rakovníka.

HBC Rakovník – HbC RONDO Teplice 3:2sn. (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)

Branky: Podhrázský, Jurčík O.

Střely: 39-27

Vyloučení: 4-2 Využití: 0-1

V odvetě v neděli měli domácí lepší vstup do zápasu, který umocnilo gesto fair-play obránce Teplic Nováka, který se přiznal k zásahu holí do tváře domácího Sýkory, za přiznání obdržel trest na 2+2 minuty a právě z této přesilové hry Rakovničtí poprvé udeřili. I v průběhu první třetiny měl domácí tým více ze hry, další regulérní branka již však nepadla.

V druhém dějství už ano, obě však do branky hostujícího brankáře Vaníčka, který jinak předváděl znamenitý výkon. V poslední třetině již Rondo nemělo síly na zvrat, pomyslný hřebíček do rakve zasadil Pospíšil, hosté dokáží pouze korigovat v přesilové hře zásluhou Jarkovského.

Druhé vítězství tak po zásluze berou opět hráči Rakovníka. Série se nyní přesouvá do Krupky, kde mají domácí hřiště borci z Teplic, v sobotu i případně v neděli začne finálová série ve 14:00. Podaří se jim udržet domácí neporazitelnost v této sezóně?

HBC Rakovník – HbC RONDO Teplice 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Branka: Jarkovský

Střely: 39-18

Vyloučení: 3-6 Využití: 3-1

Sestava RONDO Teplice: Vaníček – Jirava, Chmelina, Podhrázský, Prokš, Novák, Bílý, Zahálka – Sláma, Bím, Diepold – Černý, Jurčík, Kafan – Koutný, Poláček, Jarkovský.